عکس/ وقتی فرهاد مجیدی کوچک بود

وقتی مدیر نتواند یک باشگاه را مدیریت کند/
در شرایطی که یک تیم خود را مهیای دیدار بزرگی می کند، بازیکن خارجی این تیم در حال گشت و گذار در خیابان های پایتخت است.
به گزارش خبرنگار ورزشی مشرق، وقتی صحبت از مدیران متخصص می شود، می توان مصادیق نقض آن و نتایجش را در فوتبال به خوبی دید. این اتفاق در یکی از باشگاه های مطرح که درگیر یک بازی حساس بود نیز نمود پیدا کرد و نشان داد که عدم آشنایی مدیران با حوزه کاری، می تواند چگونه موجب هدر رفتن سرمایه ها و تلاش یک مجموعه شود.
در حالی که این تیم تا چند روز بعد بایستی درگیر یکی از مهم ترین دیدارهای چند وقت اخیر خود می شد، به یک باره مدیرعامل دستور می دهد یک ماشین گران قیمت در اختیار بازیکن خارجی این تیم که عملکرد قابل دفاعی هم در فصل گذشته داشته، قرار گیرد. استدلال وی نیز امکان استراحت برای این بازیکن و به نوعی، تشویقش بوده؛ اما بی تدبیری در آن نقطه است که در آستانه آن مسابقه بزرگ، نبایستی چنین تشویقی صورت می گرفت.
نتیجه این تصمیم برای باشگاه چیزی غیر از شب زنده داری و تهران گردی این بازیکن در روزهای منتهی به مسابقه نبود. در نتیجه، وی در روز بازی دچار چنان افت جسمی می شود که نمی تواند در حد مطلوب و رضایت بخشی ظاهر شود؛ تا آنجا که یکی از عوامل ناکامی تیم لقب می گیرد. در ادامه نیز با مشکلات جدی مواجه می شود که زمینه ساز مصدومیتش شده است.


در حقیقت، یک تصمیم احساسی و فاقد مبنای کارشناسی مدیرعامل موجب می شود تا صدها میلیون تومان ضرر به این مجموعه وارد شود. در دیگر سو، بازیکن موثر خارجی را تبدیل به یکی از فعالان خیابان های پایتخت تبدیل کرده که نوعی ناهنجاری اجتماعی را دامن می زند

/ 0 نظر / 19 بازدید