پرسپولیس و تاج شدند پیروزی و استقلال

 

فردوسی‌پور جایی که به نفعش بود، گفت در ایران زندگی می‌کنیم  علی دایی: پرسپولیس و تاج شدند پیروزی و استقلال حــالا هم راه‌آهن تغییر?نـام می‌دهد    نویسنده : صالح محمدرحیمی

علی دایی بعدازظهر پنجشنبه به محل سازمان لیگ برتر آمد تا در نشست خبری پیش از دیدار راه‌آهن مقابل پیکان شرکت کند.پرسش و پاسخ درخصوص این بازی خیلی زود به پایان رسید و پس از آن سرمربی لکوموتیو رانان درخصوص تغییر نام این تیم از فصل آینده و اصرار مدیران این باشگاه در خصوص میزبانی از پرسپولیس در ورزشگاه شهرک اکباتان این‌چنین پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

به نظر شما برگزاری مسابقات لیگ‌برتر با 16 تیم به بهبود کیفیت این بازی‌ها می‌افزاید یا خیر؟

با توجه به شرایط جغرافیایی و وسعت کشورمان می‌بینیم که مردم در تمام نقاط همه عاشق فوتبال هستند.ما می‌توانیم 18 تیم در لیگ برتر داشته باشیم.شما دقت کنید که هر مسابقه فوتبال چه‌قدر زمان به خودش اختصاص می‌دهد و این مساله باعث می‌شود که با حضور مردم در ورزشگاه‌ها،آسیب‌ها کم شود.با این حال به تصمیم سازمان لیگ احترام می‌گذاریم. آنها دلایل خودشان را دارند و تابع تصمیمات سازمان لیگ هستیم.

با تغییر نام تیم راه‌آهن یکی دیگر از نام‌های خاطره‌ساز فوتبال ایران به دست فراموشی سپرده خواهد شد.درباره چنین اتفاقی چه نظری دارید؟

با تمام احترامی که برای برنامه نود قائل هستم و شخص عادل فردوسی‌پور را بسیار دوست دارم، اما می‌گویم او نباید وارد چنین مسایلی شود. دوشنبه شب قصد داشتم وارد بحث شوم، اما وقتی دیدم مدیرعامل باشگاه راه‌آهن صحبت می‌کنند این کار را نکردم.حالا چند مساله را عنوان می‌کنم. اگر مالکان فعلی باشگاه راه‌آهن را نمی‌خریدند این تیم اکنون منحل شده بود. آیا عوض کردن نام تیم بهتر است یا نابود کردن آن؟ راه‌آهن اسم عام نیست نامی است که زمانی شرکت این تیم را هدایت می‌کرده و آن را روی آن گذاشت و یک اسم حقوقی است. حالا افرادی این تیم را هدایت می‌کنند آن وقت تبلیغاتش برای شرکت راه‌آهن باشد؟

اما راه‌آهن سابقه‌ای بالا در فوتبال باشگاهی تهران دارد.بزرگان زیادی را تحویل تیم‌ملی داده است!فوتبال‌دوستان از این نام خاطرات زیادی دارند.

راه‌آهن که طرفدار ندارد و اگر کسی هم به ورزشگاه می‌آید به خاطر نام این تیم این کار را انجام نمی‌دهد. کارکنان خود این شرکت شاید به زور به ورزشگاه بیایند. مالکان جدید حق‌شان است که این اسم را بگذارند و از هزینه‌هایی که می‌کنند بهره‌برداری کنند. اگر الان اتفاق بد یا خوبی به وجود بیاید به اسم راه‌آهن تمام می‌شود.

البته تیم‌های ریشه‌دار دیگری هم در فوتبال باشگاهی ما با تغییر نام مواجه شده‌اند و متاسفانه راه‌آهن اولین آن نبوده و شاید آخرین آن هم نباشد؟

بله؛ مگر پیروزی و استقلال با 40میلیون هوادار در گذشته اسم‌شان تاج و پرسپولیس نبود، اما نام‌شان تغییر کرد. حالا مالک باشگاه ما نمی‌تواند این کار را انجام دهد. فردوسی‌پور خیلی قشنگ در مبحث میزبانی و مهمانی اعلام کرد ما در ایران زندگی می‌کنیم. اما در بحث این‌که چرا نام باشگاه را عوض می‌کنید، مثال چلسی و آبراموویچ را می‌زند. جایی که به نفع خودشان است می‌گوییم در ایران زندگی می‌کنیم، اما اینجا اعلام می‌کنیم نباید چنین کاری انجام شود. تیمی مثل داماش نامش را چند بار عوض کرده. شاید اطلاعات من کافی نباشد اما در کره تیم‌های مثل ال جی، سامسونگ و هوندا حضور دارند. آنها هم وقتی باشگاهی را در اختیار گرفتند نامش را تغییر دادند.

بنابراین شما با این تصمیم مالکان راه‌آهن موافق هستید؟

من می‌گویم نباید یک طرفه به قاضی رفت. اگر خود من هم باشگاهی را در اختیار بگیرم اسمش را خودم مشخص می‌کنم. گروهی آمده‌اند برند باشگاهی را خریداری کردند از امکانات گذشته مثل ورزشگاه، کمپ و زمین تمرین هیچ کدام را در اختیار نگرفتند و تنها باید از اسم آن استفاده کنند؟ باید از مدیران خصوصی حمایت شود نه اینکه در کارشان بگذاریم. در فوتبالی که هزینه‌ساز است و هر کسی در آن آمده کنار رفته است باید اکنون از افرادی که هزینه می‌کنند حمایت شود. پرسپولیس و تاج شدند پیروزی و استقلال. پس اجازه دهید که این کار در راه‌آهن صورت گیرد.

مدیریت باشگاه راه‌آهن مصر است که در ورزشگاه شهرک اکباتان میزبان پرسپولیس باشید!آیا با توجه به فضای محیط این کار شدنی است؟

هر چیزی شدنی است و چیز نشدنی نداریم. مدیریت هر تصمیمی بگیرد به عنوان کارمند باشگاه تابع آن هستیم. با احترامی که برای هواداران پرسپولیس قائلم و خودم را همیشه یک پرسپولیسی دانسته‌ام. می‌دانم هواداران پرسپولیس با عدالتند. عدالت حکم می‌کند در بازی که میزبان هستیم در ورزشگاه خودمان به میدان برویم. در کشوری زندگی می‌کنیم که حرف اول آن عدالت است. این عدالت باید در ورزش هم رعایت شود. قوانین حرفه‌ای روی این مساله تاکید دارد. تیمی هستیم که هوادار نداریم آن وقت در 17 بازی خانگی سه تای آن را هم باید مهمان باشیم. تنها امتیاز ما همین مساله میزبانی است که بازیکنان به شرایط زمین‌مان آشنا هستند. دور از انصاف است که بخواهیم در جای دیگری به میدان برویم.

اگر با این خواسته برحق باشگاه راه‌آهن موافقت نشود چه تصمیمی خواهید گرفت؟

سوال من از آقای فردوسی‌پور این است که آیا چلسی در زمین منچستر و بایرن مونیخ در زمین لورکوزن به میدان می‌رود؟ بهترین امکانات امنیتی را ورزشگاه اکباتان دارد. ساختار ورزشگاه به گونه‌ای است که از تمام نقاط بسته است و کنترل کردن آن بسیار آسان است. شاید در ورزشگاه تختی به خاطر فضاهای باز زیادی که وجود دارد نتوان این قدر راحت اتفاقات را کنترل کرد. نباید فقط شعار حرفه‌ای شدن بدهیم و اصلا معنا ندارد که تیم میزبان در زمین مهمان به میدان برود. به این جور مسایل که می‌رسیم مثال چلسی و آبراموویچ را نمی‌دانیم. باید دنبال حق باشیم و حق این است که در زمین خودمان به میدان برویم و 10 درصد از ورزشگاه را به پرسپولیسی‌ها بدهیم. دیگر مهم نیست بخش دیگر ورزشگاه خالی است. باید طبق قوانین عمل کنیم. باز هم می‌گویم تابع تصمیم مدیریت هستم و اگر بگویند بازی کنیم این کار را انجام می‌دهیم و اگر بگویند نه، اطاعت می‌کنیم. سرانجام برای حرفه‌ای شدن باید از یک جا شروع کرد و تاوان پس داد و هر تصمیمی که مدیریت بگیرد اطاعت می‌کنیم.

عناوین مطالب منتشر شده این وبلاگ

 

 

» مایلی کهن: پشت د ر امجدیه بلیت می‌فروختم :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» کفاشیان: با رویانیان قهر نبودیم که آشتی کنیم :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» خط و نشان قرمز برای جام حذفی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» خبر ورزشی و روزنامه گل :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» خبر ورزشی :: ۱۳٩۱/۱٢/۱۳
» کشتی با المپیک زاده شد :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» قلعه‌نویی: مقابل العین به تماشاگر نیاز داریم :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» عکس/جشن تولد بازیکن پرسپولیس :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» زنده باد فقر که قهرمانان تهیدست را به افسانه بدل می‌کند :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» فینالیست های لیگ برتر بسکتبال ایران شدند :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢
» جدول پخش فوتبال از تلویزیون :: ۱۳٩۱/۱٢/۱٢

 

 

/ 0 نظر / 22 بازدید