خط و نشان قرمز برای جام حذفی

 

 پرسپولیس، سایپا را اوراق کرد  خط و نشان قرمز برای جام حذفی   

پرسپولیس، سایپا را اوراق کرد! سرخپوشان در حالی مقابل نارنجی‌پوشان کرجی قرار گرفتند که در طول هفته گذشته تمرینات آنها پیرامون محرومیت یحیی گل‌محمدی و مسایل داوری بعد از بازی با آلومینیوم پیگیری شد، اما کمیته انضباطی به یکباره محرومیت سرمربی جوان پرسپولیس را لغو کرد تا این تیم با روحیه بهتری به مصاف سایپا برود. پرسپولیس این بازی را هجومی آغاز کرد و روی شوت سنگین و ناگهانی میثم نقی‌زاده که در چند بازی اخیر به ترکیب اصلی سرخ‌ها بازگشته است، به گل رسید و چند دقیقه بعد هم روی سانتر ولاتکو و ضربه سر غلامرضا رضایی به گل دوم دست یافت تا هواداران این تیم به یک پیروزی پرگل امیدوار شوند. در این نیمه سایپا حرفی برای گفتن نداشت و نتوانست به جز یکی، دو موقعیت نصف و نیمه خطرناک ظاهر شود. بازی با همین نتیجه در نیمه اول در حال پایان بود که با خطای هند برجلو پرسپولیس صاحب یک ضربه پنالتی شد که حقیقی آن را به گل تبدیل کرد تا پرسپولیس با سه گل به رختکن برود. در نیمه دوم سایپا به قصد جبران گل‌های خورده به میدان آمد و روی شوت دیدنی روزبه شاه‌علی‌دوست توانست یکی از گل‌های خود را جبران کند. در ادامه مسابقه یحیی با به میدان آوردن محمد نوری، محمد قاضی و کریم انصاری‌فر، روند تهاجمی تیم خود را افزایش داد و در حالی که بازی لحظات پایانی خود را سپری می‌کرد، روی پاس انصاری‌فر و ضربه محمد نوری به گل چهارم دست یافت و درنهایت به سه امتیاز شیرین رسید تا در آستانه دیدار جام حذفی سه‌شنبه مقابل ذوب‌آهن، حسابی خط و نشان بکشد.
شرح گل‌ها
7- توپ در پشت محوطه جریمه به میثم نقی‌زاده رسید و این بازیکن با یک شوت دیدنی دروازه سایپا را باز کرد.
12- سانتر تند و تیز ولاتکو گروزدانوسکی از راست با ضربه سر زیبای غلامرضا رضایی به گل دوم پرسپولیس تبدیل شد.
1+45- خطای هند کاظم برجلو در محوطه جریمه سایپا را داور پنالتی تشخیص داد که این ضربه را رضا حقیقی‌شاندیز برخلاف حرکت احمدی به گل سوم پرسپولیس تبدیل کرد.
51- روزبه شاه‌علی‌دوست روی یک شوت از راه دور زیبا یکی از گل‌های خورده تیمش را جبران کرد.
3+90- کریم انصاری‌فر که با یک فرار با دروازه‌بان سایپا تک به تک شده بود، با یک پاس بیرونی از سمت چپ محمد نوری را صاحب توپ کرد و این بازیکن هم با یک بغل‌پا گل چهارم پرسپولیس را به ثمر رساند.
دقایق کلیدی
10- ارسال پولادی از جناح چپ با ضربه سر ولاتکو همراه شد که از کنار دروازه به بیرون رفت.
20- پروویچ در شرایط تک به تک با رحمان احمدی، توپ را به سمت دروازه سایپا شوت کرد که ضربه این بازیکن با فاصله اندک از کنار دروازه سایپا به اوت رفت.
23- در اولین خطر جدی سایپا، کرنر ارسالی این تیم با ضربه سر سعید دقیقی همراه شد که با فاصله اندک از کنار دروازه پرسپولیس به اوت رفت.
24- ولاتکو گروزدانوسکی می‌توانست از تعلل مدافع سایپا استفاده کند، ولی ضربه سر این بازیکن که روی سانتر پولادی به دست آمده بود، از کنار دروازه به بیرون رفت.
76- رضا حقیقی با یک تنه بازیکن سایپا را متوقف کرد که داور آن را خطای پشت محوطه جریمه تشخیص داد، هر چند که سایپایی‌ها معتقد بودند این خطا درون محوطه جریمه رخ داده است. این ضربه را جونیور تورتا زد که به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
80- کریم انصاری‌فر در موقعیتی تک به تک به سمت دروازه سایپا شوت کرد که ضربه این بازیکن پس از برخورد به تیر، در آغوش رحمان احمدی جا گرفت.
86- قاضی در حالی که انصاری‌فر در موقعیت مناسبی قرار داشت به سمت دروازه شوت کرد که احمدی آن را مهار کرد.

 

/ 0 نظر / 23 بازدید