کریمی : تیم ملی، امیدی به سوم شدن هم ندارد

 

کریمی : تیم ملی، امیدی به سوم شدن هم ندارد

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: تصمیمات غلط باعث شد ضعیف‌ترین تیم پس از انقلاب را مشاهده کنیم.
به گزارش "ندای انقلاب" به نقل از فارس، فیروز کریمی در نشست خبری قبل از دیدار مقابل پرسپولیس گفت: بازی حیثیتی را در پیش داریم به این دلیل که اگر قرار باشد ۴ تیم سقوط کند به احتمال فراوان ما یکی از آنها خواهیم بود و در این دیدار برای اعاده حیثیت ورزشی پا به میدان می‌گذاریم. با پیروزی در این مسابقه می‌توانیم در عین شایستگی و به خاطر بروز برخی مشکلات و بدشانسی‌ها نشان دهیم که در لیگ نماندیم. باید بازی را تهاجمی آغاز کنیم چرا که برای ما گرفتن یک امتیاز با صفر امتیاز فرقی نمی‌کند و تنها باید به فکر ارائه یک مسابقه خوب باشیم.

وی در مورد اینکه آیا از آمدن به پیکان پیشمان نیست، عنوان کرد: روز اولی که به پیکان آمدم به حکم تکلیف این کار را انجام دادم در بیلان کاریم این برای اولین بار است که تیم تحت حمایتم به لیگ پائین‌تر سقوط می‌کند، هر چند همه تقصیرات بر گردن من نیست، اما مقداری از این نتایج در زمان هدایت من اتفاق افتاده، در کل افتادن باشگاه‌های مثل پیکان، نفت آبادان و ذوب آهن بسیار حیف است، آنها باشگاه هستند و مثل خیلی از مجموعه‌ها تنها تیم فوتبال نیستند.

کریمی تاکید کرد: تیم فوتبال در باشگاه‌ها همانند ویترین است، اگر اکنون مدیری در مسند کار بنشیند و نخواهد به دلیل نداشتن تیم فوتبال از حضور در ورزش انصراف دهد، بسیار بد است. این کار باشگاه‌ها را تشویق می‌کند که به جای تیم‌داری در رشته‌های مختلف نصف هزینه را تنها در تیم فوتبال انجام دهد و سالیان سال در بالای جدول باقی بماند و چنین مشکلی نداشته باشد. واقعا تاسف می‌خورم از این اتفاق و حیف است که باشگاه‌ها اوت شوند و تیم‌ها باقی بمانند.

سرمربی پیکان در مورد ۱۶ تیمی شدن لیگ برتر، اظهار داشت: قبلا در این ارتباط صحبت کردم و گفته‌ام تصمیم منطقی نیست. باید جلسه‌ای برگزار شود و با حضور اعضای هیئت رئیسه در این مورد صحبت کنیم که آیا لازم است تعداد تیم‌ها به ۱۶ برسد یا نه، در سالیان گذشته لیگ را با ۱۸ تیم دنبال کردیم. اکنون بر جمعیت کشور افزوده شده و حتی تعداد استان‌ها هم بیشتر شده است، فوتبال مورد اقبال عمومی اکثریت جامعه قرار دارد. اگر میزان، رای مردم است، می‌بینید که مردم دوست دارند فوتبال وجود داشته باشد. چه چیزی عوض شده که اکنون چنین تصمیمی گرفتند.

وی افزود: زمانی که لیگ ۱۸ تیمی بود، کارها به خوبی پیش می‌رفت و تیم ملی زمان کافی برای استراحت داشت. امسال به دلیل برخی مشکلات بازی‌ها سر زمان مقرر برگزار نمی‌شد. با توجه به علاقه عمومی جوانان، فوتبال باعث می‌شود آنها وقت خود را صرف مسائل سالم کنند. در کشورمان پیشرفت را در سطح بالا مشاهده می‌کنیم و فوتبال نیز در همین مسیر قرار دارد. این تصمیم بدون منطق گرفته شده و من نمی‌دانم هیئت رئیسه گذشته چه کسانی بودند. اما افرادی که اکنون می‌بینند، فکر نمی‌کنم از لحاظ منطقی این تصمیم را تأیید کنند. درست است خیلی از تصمیم‌گیرنده‌ها فوتبالی نیستند و اصلا نمی‌دانند فوتبال چیست، اما در کل به رأی آنها احترام می‌گذاریم.

کریمی خاطرنشان کرد: اصلا این موضوع را به همه‌پرسی بگذارند البته انجام آن از طریق برنامه ۹۰ مخالف هستم، بلکه باید به مدیران، سرمربیان، کاپیتان‌ها، داوران بین‌المللی و تعدادی از نمایندگان ارباب جراید اعلام کنند تا با حضور در جلسه‌ای در این ارتباط تصمیم‌گیری کنند.

سرمربی پیکان خاطرنشان کرد: از دل چنین جلسه‌ای می‌توان به نظر خوب و منسجمی دست یافت. فکر می‌کنم همین تصمیم کاستن از تیم‌های لیگ برتر باعث شد ضعیف‌ترین تیم پس از انقلاب را مشاهده کنیم. مسابقاتی که پس از سال‌ها افتادن روی زمین و بلند نشدن همچنین درآوردن کفش و چنین کارهایی در آن مشاهده شد. سقوط ۵ تیم از لیگ برتر استرس را به تیم‌ها وارد کرد. تنها تعدادی از تیم‌ها هستند که چنین مشکلی ندارند و حدود ۱۰ تیم باقیمانده ۵۰ درصدشان استرس برای نیفتادن داشته باشند.

کریمی تاکید کرد: همین مسابقات باعث شد تیم ملی ما به سمتی برود که اکنون امیدی به سوم شدن در گروه مقدماتی جام جهانی هم نداریم. اعتقاد من این است که ما سوم هم نمی‌توانیم بشویم. در یک گروه ۵ تیمی که خیلی از آنها زمانی آرزوی برگزاری بازی دوستانه با ما را داشتند به اینجا رسیدیم که اکنون کارمان بسیار سخت است و امیدمان تنها به سومی است.

وی در مورد مصدومان و محرومان تیمش اظهار داشت: در تیم ما مشکلی از بابت مصدومیت و محرومیت نداریم چرا که بازیکنان شاخصی که تنها امیدمان به آنها باشد در تیم ما حضور ندارند. به جای تصمیم‌ به حذف تیم‌های بیشتر ای‌کاش سازمان لیگ تعداد تعویض‌ها را آزاد و یا حداقل به ۱۰ نفر می رساند. در دیدار قبل مقابل ذوب‌آهن در ۱۵ دقیقه ابتدایی اگر قانون به من اجازه می‌داد هر ۱۰ نفر را تعویض می‌کردم. با اعضای کادر فنی بازیکنان را به همدیگر نشان می‌دادیم که هر کدام عملکرد بدتری داشتند. شاید اگر اجازه می‌دادند ۷۲ تعویض انجام می‌دادم.

کریمی تاکید کرد: در طول بازی رکورد ذوب‌آهن را در تولید یک و نیم تن تیرآهن شکستیم و توانستیم نبشی‌های زیادی را با عملکردمان ارائه کنیم که ای‌کاش با پخش زنده مسابقه این توان بازیکنان را می‌دیدیم.
/ 0 نظر / 25 بازدید