وینگادا؛ مربی میهمان، جانشین یا سپر بلا!

 

بدعتی تازه در فدراسیون ‌خنده؛ وینگادا؛ مربی میهمان، جانشین یا سپر بلا!

امید همه ما به بازیکنان تیم ملی است که مقابل قطر با دل و جان بازی کنند و در زمین مسابقه حرف خود را بزنند.

مربی میهمان چه صیغه‌ای است آقای کفاشیان؟ نلو وینگادا با این عنوان جدید باید کجای دل ما جای بگیرد و چگونه او را در کنار تیم ملی هضم کنیم.

به گزارش ایلنا، فدراسیون فوتبال در اقدامی جدید و در حالیکه کمتر از 10 روز تا دیدار حساس و سرنوشت‌ساز با قطر در مقدماتی جام‌جهانی 2014 فاصله داریم، از نلو وینگادا دعوت به همکاری کرد تا در تیم ملی به عنوان مربی میهمان کار کرده و در این 3 بازی حساس به کی‌روش کمک کند.

مهدی محمد‌نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در این رابطه می گوید: بنا به پیشنهاد کی‌روش و با توجه به ضرورت مقطع زمان فعلی و موافقت کفاشیان مقرر شد وینگادا به عنوان مربی میهمان و به طور افتخاری تیم ملی ایران را تا پایان مسابقات مقدماتی جام‌جهانی یعنی دیدار مقابل کره‌جنوبی همراهی کند. وینگادا که سابقه هدایت پرسپولیس را در کارنامه‌اش دارد هم در این رابطه می‌گوید: من دوستی زیادی با کی‌روش دارم و از دوستان نزدیک او هستم و باید الان به دوستم کمک کنم تا موفق شود. به دبی می‌روم تا کی‌روش را ساپورت کنم اما قرارداد و تعهدی با فدراسیون فوتبال ایران ندارم.

هر چقدر بیشتر فکر می‌کنیم، کمتر به نتیجه می‌رسیم که این مربی میهمان دیگر چه صیغه‌ای است؟ و در این شرایط خاصی که تیم ملی فوتبال ایران دارد، وینگادا را باید کجای دل‌مان بگذاریم؟ فدراسیون فوتبال که کفاشیان را در رأس خود می‌بیند، دست به بدعت جدیدی زده و از وینگادا دعوت کرده تا به صورت افتخاری کنار تیم ملی باشد و به کی‌روش کمک کند.

حالا سوال ما از آقای همیشه خندان فوتبال ایران این است که وینگادا چه کمکی می‌تواند به تیم ملی و کی‌روش در این مقطع بکند؟ وینگادا که تنها چند ماه در فوتبال ایران حضور داشته چه شناختی از فوتبالیست‌های ما و روحیات خاص ایرانیان دارد که در این مقطع حساس فریادرس تیم ملی ایران باشد؟ قرار است در این مدت کوتاه که بازی‌ها بسیار فشرده است، مردی که هیچ تعهد و قراردادی با فدراسیون فوتبال ایران ندارد، چه کمکی به تیم ملی کشورمان داشته باشد؟

به نظر می‌رسد کی‌روش از هوش و ذکاوت ذاتی‌اش در این مقطع استفاده کرده و با اضافه کردن وینگادا، از خودش به نوعی سلب مسئولیت کرده چراکه در دیدار با قطر که مهمترین دیدار ما در این مقطع محسوب می‌شود، کی‌روش محروم است و اگر وینگادا تیم ملی را هدایت کرده و نتیجه نگیرد، آنگاه سرمربی پرتغالی تیم ملی تمام مسئولیت را متوجه وینگادا کرده و به راحتی از مسئولیت خود شانه خالی کرد.

نمی‌دانیم وینگادا با چه توجیهی در کنار تیم ملی قرار گرفته است. او مربی میهمان است یا قرار است آلترنایتو کی‌روش باشد و جانشین او شود؟ یا قرار است نقش سپر بلا را برای کی‌روش ایفا کند؟ به راستی فدراسیون فوتبال تا چه زمانی قرار است از این تصمیمات تاریخی و بدعت‌های خارق‌العاده بگیرد؟

البته امید همه ما به بازیکنان تیم ملی است که مقابل قطر با دل و جان بازی کنند و در زمین مسابقه حرف خود را بزنند و با گرفتن 3 امتیاز مهم بازی با قطر بار دیگر امید را به اهالی فوتبال بازگردانند تا امثال وینگادا که یادمان نرفته پرسپولیس را تا آستانه کسر امتیاز و تهدیدات جدی پیش برد، به عنوان "معجزه‌گر" یا "منجی" لقب نگیرند و کارنامه خود را مزین کنند. بازیکنان ایرانی بارها نشان دادند مرد روزهای سخت هستند و امیدوارم در دوحه این را اثبات کنند.
 

/ 0 نظر / 20 بازدید