مایلی کهن: پشت د ر امجدیه بلیت می‌فروختم

مایلی کهن: پشت د ر امجدیه بلیت می‌فروختم 

 حاج‌مایلی روی موج رادیو هفت  پشت د ر امجدیه بلیت می‌فروختم    اگر ایتالیا مافیایی است، ایر?ان سوپر مافیا دارد    

حضور محمد مایلی‌کهن در برنامه رادیو هفت اتفاق‌ها و نکات قابل توجهی را در برداشت. حاجی مایلی که معمولا خصوصیات اخلاقی و منحصربه‌فردی دارد، با آژانس از منزلش در بلوار فردوس راهی استودیو هفت در خیابان شریعتی در چهارراه قصر شد. سرمربی سابق تیم ملی که می‌گفت اهل چای نیست، با اصرار بچه‌های پشت صحنه رادیو هفت یک چای کمرنگ با آنها خورد و خودش را آماده فیلمبرداری کرد.

چهره ضابطیان را دوست دارم

حاجی مایلی برای رفتن به تلویزیون و نشستن جلوی دوربین وسواس چندانی نشان نداده بود. او همان لباس‌های همیشگی را به تن داشت و در حالی که تیمش در آخرین بازی به تراکتورسازی باخته بود، با بچه‌های پشت صحنه به خوش و بش پرداخت. هادی نه‌برادر همکار خوب ما در رادیو هفت که زحمت تهیه این گزارش را نیز برعهده داشت، برای این‌که حاجی مایلی را آماده مصاحبه کند، از او در مورد تیمش و حضور در استودیوی رادیو هفت پرسید. مایلی‌کهن که به‌خاطر شکست مقابل تراکتورسازی تمایل زیادی برای صحبت کردن در مورد فوتبال نداشت، فقط چند کلامی در این مورد صحبت کرد: «کارمون خیلی سخته. شرایط تیم خیلی خوب نیست. چیزی نداشتیم و ما هم فقط برای کمک کردن رفتیم. ما خیلی بازیکن‌ها رو می‌خواستیم ولی نتونستیم اونها رو بگیریم. می‌خواستیم توی نیم‌فصل چند تا بازیکن خوب بگیریم و تیم رو تقویت کنیم ولی نشد. به همین خاطر هم رفتیم چند تا جوون آوردیم.» این‌که حاجی مایلی تا این حد دوست داشت منصور ضابطیان را هم ببیند در نوع خودش جالب بود: «چهره این آقای ضابطیان برای من خیلی جالب بود... دوست داشتم ایشون رو از نزدیک ببینم. کلا برنامه خوبی دارین. شبایی که خونه باشم و فرصت بشه حتما برنامه‌تون رو می‌بینم. برنامه‌تون یه سری بیننده پروپا قرص داره و حالا هم خوشحالم که توی استودیوی شما هستم.»

بلیت می‌فروختم

حاجی مایلی خیلی ریلکس و راحت روبه‌روی دوربین نشست و با همان چند سوال و جمله اول موتورش گرم شد. او خیلی زود از دوران کودکی و سختی‌هایی که کشیده بود صحبت کرد: «بچه که بودم خیلی سختی کشیدم. خیلی زحمت کشیدم. به‌خاطر شرایط خاصی که داشتیم هم کار می‌کردم و هم درس می‌خوندم.»

سرمربی سابق تیم ملی در رادیو هفت هم از ارادت و علاقه‌اش به مادر صحبت کرد:‌ »پدر و مادرم از هم جدا شدن و به همین دلیل من با مادرم زندگی می‌کردم. خدا مادر را بیامرزد. خیلی دوستش داشتم. اون همیشه کمک من بود و خیلی برام زحمت کشید.» حتما برای‌تان جالب است که بشنوید بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی که حتی به سرمربیگری این تیم‌ها رسیده، روزگاری پشت درهای ورزشگاه امجدیه سابق بلیت می‌فروخته: «گفتم که ... توی دوران بچگی خیلی کار کردم و خیلی سختی کشیدم. حتی بلیت می‌فروختم... بلیت سینما و بلیت استادیوم!‌ اون موقع من هم درس می‌خوندم و هم کار می‌کردم. به‌خاطر همین بلیت فروشی و بازار سیاه، حتی کتک خوردم! به‌هرحال توی دوران بچگی یکسری شیطونی هم داشته و مثل همه بچه‌ها ما هم از این داستان‌ها داشتیم.»

خاطرات خوب از تیم ملی

تیم ملی ایران در زمان سرمربیگری حاجی مایلی روزهای تلخ و شیرین زیادی داشت. پیروزی افسانه‌ای و فراموش نشدنی ایران مقابل کره‌جنوبی با نتیجه شش بر دو، پیروزی مقابل چین و عراق و خیلی دیگر از بازی‌های خوب تیم ملی شرط تلاش‌های حاجی مایلی برای فوتبال ایران بود. مایلی‌کهن جدا از این مساله بیشتر حواسش به بازیکنانی است که از زمان او به تیم ملی رسیدند و حتی لژیونر شدند. حاجی‌مایلی در مورد حضورش در تیم ملی ایران هم ادعای جالبی دارد و آن تیم را بهترین تیم ملی ایران می‌داند:«بهترین دوران تیم ملی ایران در زمان من بود. هم خوب نتیجه گرفتیم، هم بازیکن جوان آوردیم و هم یکسری لژیونر درست کردیم. فرهاد مجیدی، علی موسوی و مهدی پاشازاده توی همون دوران لژیونر شدن و این برای فوتبال ما یه افتخار بزرگ بود.»

بیانیه‌ها، ادبیات‌ منه!

وقتی نام محمد مایلی‌کهن مطرح می‌شود، خیلی‌ها یاد ماجراهای بیانیه‌ها می‌افتند! کلا حاجی مایلی دست به بیانیه نوشتنش حرف ندارد و فقط کافی است تقی به توقی بخورد تا حاجی دست به قلم شود و پای«شعبون بی‌مخ‌ها» و«گروهبان‌ قندعلی‌ها» را به میان بکشد. سوژه بعدی که حاجی مایلی در مورد آن صحبت کرد، ماجرای بیانیه‌نویسی بود:«اگر کسی منو دوست داره از این بیانیه‌ها هم بدش نمی‌یاد... این ادبیات منه و ترجیح می‌دم که حرفام رو بزنم.» مجری برنامه با مایلی‌کهن در مورد جایگاه او صحبت کرد و معتقد بود که صدور بیانیه در اندازه و جایگاه حاجی‌مایلی نیست. البته حاجی در این مورد نظر دیگری دارد:«این نظر شماست... من ادبیات خاص خودم رو دارم. اگه کسی منو دوست داره، این ادبیات رو هم دوست داره. شما اینو بدونین که مردم و کسایی که اهل فوتبال هستن، توی کوچه و خیابون در مورد این بیانیه‌ها با من صحبت می‌کنن و راضی هستن!»

ایران سوپرمافیا دارد

هرچند حاجی‌مایلی در برنامه تلویزیونی رادیو هفت بیانیه‌ای نداد و اتفاقا خیلی آرام بود ولی وقتی بحث مافیای فوتبال ایران و مسایل این‌چنینی مطرح شد، آمپر حاجی کمی بالا رفت:«همه می‌دونن کیا مافیا هستن... البته شما اینو بدونین که فوتبال ایران مافیا نداره!»

حاجی‌مایلی در حالی که نیشخند می‌زد، صحبت‌هایش را در مورد بحث مافیا ادامه داد:«اگه ایتالیا مافیا داره، ایران سوپرمافیا داره!»

هرچند که حاجی مایلی در مورد سوپرمافیا حرفی نزد و از کسی اسم نبرد ولی او نمونه‌ای از اتفاق‌های عجیب و غریب فوتبال ایران را مثال زد که قابل توجه بود:«وقتی یه تیم با تبانی توی فوتسال قهرمان می‌شه دیگه چه صحبتی باقی می‌مونه! نکته جالب اینکه این تبانی و این اتفاق مسجل می‌شه و آقایان به جای اینکه با این موضوع برخورد کنن، قهرمان تبانی‌کار فوتسال رو می‌فرستن آسیا! توی فوتبال ما از این اتفاق‌ها زیاد می‌افته!» حاجی مایلی حدود 45دقیقه با دوربین رادیو هفت در استودیوی این برنامه صحبت کرد و قرار شد تا صحبت‌های مایلی‌کهن در پنج قسمت و در پنج شب برای بینندگان این برنامه پخش شود. اولین بخش از مصاحبه جالب رادیو هفتی‌ها با حاجی‌مایلی از امشب و از ساعت 23 از شبکه آموزش(شبکه هفت) پخش خواهد شد.

 

/ 0 نظر / 14 بازدید