کفاشیان: با رویانیان قهر نبودیم که آشتی کنیم

 

کفاشیان: با رویانیان قهر نبودیم که آشتی کنیم

می‌خواهند روسا را برکنار کنند و بعد انتخابات بگذارند!

 

ایران ورزشی - آشتی کنان با رویانیان و بخشش یحیی گل محمدی برای فدراسیون فوتبال، حرف و حدیث‌هایی را به وجود آورده است که همین موضوع بهانه‌ای برای گفت و گو با علی کفاشیان می‌شود.
او درباره آشتی‌کنان با رویانیان می‌گوید: «ما موظف هستیم که اگر باشگاهی مشکلاتی داشت یا سو‌ءتفاهمی وجود داشت، جلسه بگذاریم و آن را برطرف کنیم. این کار را نه تنها برای رویانیان بلکه برای همه انجام می‌دهیم تا هر کسی مشکلی دارد برطرف شود. از طرفی ما با رویانیان قهر نبودیم که آشتی کنیم.»
کفاشیان در پاسخ به این پرسش که چطور شد یکباره یحیی گل محمدی بی‌تقصیر شد و عملکرد کمیته‌ داوران ضعیف؟ اینطور توضیح می‌دهد: «ما بعد از هر عملکردی نظارت و بررسی هم داریم. عملکرد توسط کمیته‌ داوران ارزیابی و تصمیم گرفته می‌شود. ما برای اینکه نگوییم همیشه باید حرف فدراسیون انجام شود، بررسی مجدد می‌کنیم . در این باره هم کمیته‌ داوران گزارش داد و کمیته‌ انضباطی هم کار مورد نظر را انجام داد. این مشکل با یک تعامل حل شد.»
رییس فدراسیون فوتبال درباره 16 تیمی شدن رقابت‌های فصل آینده لیگ برتر می‌گوید: «بحث 16 تیمی شدن لیگ برای بالا بردن کیفیت فنی مسابقات از سه سال پیش مطرح و تصویب شده است. هر گونه تغییری هم قبل از آغاز لیگ آتی انجام می‌شود.»
در واکنش به این اظهار نظر کفاشیان، خبرنگاری پرسید که عزیز محمدی گفته لیگ ما ظرفیت 20 تیم را دارد که رییس فدراسیون فوتبال در خصوص این ابهام اینطور توضیح می‌دهد: «شاید تشخیص امسال ایشان 20 تیم باشد. سال گذشته تشخیص ما برگزاری لیگ با 16 تیم بود. کروش هم در این قضیه دخالتی ندارد. هیات رییسه لیگ تصمیم می‌گیرد و به هیات رییسه فدراسیون اعلام می‌کند تا در آینده در مورد آن تصمیم گیری شود اما آنچه که قطعی است سال آینده لیگ با 16 تیم برگزار می‌شود .»
رییس فدراسیون فوتبال درباره برداشته شدن سقف قراردادها هم توضیحاتی دارد: «قرار بود بودجه باشگاه‌ها محدودیتی برای اجرا داشته باشد. باشگاه می‌تواند طبق بودجه اش به یک ورزشکار یا مربی پول بیشتری بدهد. قطعا بودجه باشگاه‌های دولتی و صنعتی با هم فرق دارند. همیشه پولدارترها تیغشان بیشتر می‌برد. سقف قراردادها ایرادی بود که به فدراسیون‌ها گرفته می‌شد. کلیه باشگاه‌ها از ما می‌خواستند که این مساله اجرایی نشود.»
او در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد خودش در سال 91 راضی است، می‌گوید: «خدا باید راضی باشد. کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌عنوان فدراسیون برتر ما را معرفی کرده است، من هم راضی هستم.»
کفاشیان در واکنش به خبرنگاری که پرسید فکر می‌کنید در نظرسنجی سایت‌های خبری اول می‌شوید، ادامه می‌دهد: «این مساله به رسانه‌ها بر می‌گردد. وقتی رسانه‌ها اول شدن ما را در آسیا نپذیرفتند، بهتر بودنمان در ایران را هم نمی‌پذیرند. هدف ما رفتن پنج تیم به جام جهانی بود که سه تیم صعود کردند، تکلیف تیم بزرگسالان هم خرداد ماه معلوم می‌شود. به نظرم عملکرد فدراسیون خوب بوده است.»
رییس فدراسیون فوتبال درباره انتخابات AFC می‌گوید: «با توجه به اینکه برای ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا روی یکی، دو نفر به اجماع می‌رسند و از ما می‌خواهند که از آنها حمایت کنیم، من هم دیگر در انتخابات شرکت نمی‌کنم ولی سعی داریم یک نفر را در هیات رییسه داشته باشیم که به همین دلیل خانم فریده شجاعی را معرفی کردیم.»
میزبانی ایران در مسابقات جوانان و فوتسال هم مورد دیگری است که از علی کفاشیان درباره‌اش سوال می‌شود: «ما میزبانی مسابقات جوانان و فوتسال را درخواست کردیم و به دنبال گرفتن مجوزهای لازم هستیم. یکسری ارگان‌ها باید تضمین دولتی بدهند تا میزبانی بگیریم. ما توانمندی داریم و حق داریم که به گرفتن میزبانی فکر کنیم.»
رییس فدراسیون فوتبال درباره حکم محرومیت کروش هم خبر تازه‌ای دارد: «فیفا به ما قول مساعدی نداده است و اعلام کرده که بخشش محرومیت کارلوس کروش دست کمیته‌ انضباطی فیفاست. این کمیته‌ هم زیر نظر فیفا نیست. به پیشنهاد فیفا و تاثیر مجمع این حکم برداشته می‌شود.»
کفاشیان درباره جلسه حکمیت انتخابات فوتبال هیات اردبیل که هفته‌ گذشته در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، نیز توضیحاتی داد: «در اردبیل اختلافاتی وجود دارد. ما سال گذشته انتخابات این هیات را برگزار کردیم و رییس هیات در حضور مدیر کل وقت اردبیل انتخاب شد. گاهی به دلیل اختلاف سلیقه با آمدن مدیران کل جدید مشکلاتی برای هیات‌ها به وجود می‌آید. به نظر من برای برکناری یک رییس هیات باید یک مجمع تشکیل شود تا فرد مورد نظر عزل و گزینه جدیدی انتخاب شود. برخی از مدیران می‌گویند که ابتدا رییس هیات را عزل کنید بعد سرپرست می‌گذاریم و بعد از آن انتخابات برگزار شود که من با این موضوع مخالفم. حتی من به‌عنوان رییس فدراسیون فوتبال اگر از عملکرد هیاتی هم ناراضی باشم، این اختیار را ندارم که رییس هیاتی را عزل کنم.»
رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که شنیده می‌شود، مدیر کل امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در کار شما دخالت می‌کند و انتخابات هیات‌های استانی با مشکلات زیادی مواجه است، می‌گوید: «برخی با ما مشکل دارند.»

 

/ 0 نظر / 17 بازدید