دلایل بازگشت زود هنگام تیم ملی کشتی ایران از آمریکا

 

 
 در حالیکه قرار بود بعد از این عازم لس آنجلس شوند تا در این شهر هم دیداری نمایشی و دوستانه را برگزار کنند به این دلیل که پلیس آمریکا حاضر به دادن تعهد برای برقراری امنیت این مسابقه نشد ، تصمیم به بازگشت به ایران گرفتند و خیلی زود و با اولین پرواز به کشورمان بر می گردند.
 
تیم ملی ایران در این سفر و مسابقه نمایشی خارق العاده داشت و توانست خیلی مقتدرانه تیم ملی آمریکا را از پیش رو بردارد اما ادامه این سفر به دلیل احتمال پاره ای خراب کاری ها از سوی گروه های خرابکار در لس آنجلس از سوی پلیس آمریکا ، خطرناک اعلام شد و مسئولان تیم ملی هم تصمیم گرفتند تا سفرشان را کوتاه کنند و خیلی زود به ایران برگردند.
 
از سوی دیگر هنوز سایت فدراسیون کشتی آمریکا خبری مبنی بر لغو این مسابقه منتشر نکرده است. ولی جدای از موضوعاتی که فدراسیون کشتی ایران درباره بحث مسئولیت پذیری مطرح کرده، دبیر کمیته ملی المپیک ایران در گفتگو با ایسنا در مورد بازگشت ناگهانی نظر دیگر دارد.
بهرام افشار زاده در مورد علت بازگشت تیم ملی کشتی ایران گفته است:   متوجه شدیم که عده ای آماده شیطتت برای بازی دوم در لس آنجلس شده اند.
 
ضمنا از طریق کانال‌های ماهواره‌ای بیگانه متوجه شدیم که 10 هزار پرچم ایران با آرم شیر و خورشید برای حضور تماشاگران ایرانی در مسابقات کشتی توزیع شده است. این مساله می‌تواند کشور و ورزش را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کند. با توجه به این که انتخابات ریاست جمهوری در پیش است، بازگشت تیم ملی از آمریکا منطقی و اصولی است.
 
البته حسن رنگرز نایب رییس فدراسیون کشتی در واکنش به بازگشت ملی پوشان از آمریکا گفت:« ضرورتی نداشت که ما پس از شکست دادن شش بر یک آمریکایی ها دوباره با آنها مسابقه بدهیم.ما در این سفر دو هدف را دنبال می کردیم،یکیرسیدن به آمادگی ملی پشوان در یک بازی تدارکاتی قوی و دیگر که همان حفظ ورزش کشتی در المپیک است.خوشبختانه هر دو هدف هم رسیدیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که اما مسائل دیگری هم در بازگشت ملی پوشان از آمریکا دخیل بوده است می گوید: حدس و گمان ما قابل پیش بینی بود که یک سری حواشی مخرب در لس آنجلس کاروان ایران را تهدید کند.من اطلاع دقیقی از این مسائل ندارم اما صلاح دیده شد که کاروان ایران به کشورمان برگردد چون وظیفه اش در آنجا به اتمام رسیده بود.

 

 

/ 0 نظر / 19 بازدید